19.Hafta

 

gebelik_haftasi19

 

 

gebelik_haftasi19_oneri19_haftalik_gebelik_goruntusu

 

 

 

Kremlenme Zamanı
gebelik_haftasi19_resim5Hamileliğinizi hafta olarak değil de ay olarak hesaplıyorsanız, bu haftadan itibaren beşinci ayınıza girdiğinizi söyleyebilirsiniz. Eski kıyafetlerinizin hemen hemen hiçbirinin üzerinize olmadığını fark edeceksiniz. Hamile kıyafetlerinin her kadına çok yakıştığını unutmayın.
Fark edeceğiniz başka bir değişiklik ise, memelerinizdeki kahverengi alanın giderek büyümeye başlamasıdır. Areola adı verilen bu bölge, memenin yarısını kaplayabilir. Bu normal bir durumdur ve doğumdan sonra 12’nci aya kadar devam edebilir. Pek çok çalışan hamile kadın, öğle aralarında yarım saat kadar yürümenin kendilerine çok iyi geldiğini söyler. Bunu siz de deneyebilirsiniz. Yürüyüş, hem bünyeniz hem de psikolojik durumunuz için yararlıdır. İçinizde neler olduğuna bakacak olursak, bebeğinizin vücudu krem benzeri bir madde ile kaplıdır.
Onun hassas cildini, uzun süre suda kalmanın etkilerinden koruyacak olan bu maddenin adı vernix caseosa’dır. Ultrasonda ise, bebeğinizin sürekli hareket halinde olduğunu görebilirsiniz. Bu hareketleri pek çok kadın, karınlarında bir kelebeğin kanat çırpmasına benzetirler. Ne yazık ki; bu hareketler henüz dışarıdan elle hissedilebilecek kadar kuvvetli olmadığı için, eşiniz sizin bu heyecanınıza ortak olamayacak.
 19 Haftalaık Gebelik Fetus Görüntüleri
 gebeligin_19_haftasi_bebek_ultrason_goruntusu

 

 

 gebelik_haftasi19_resim3  gebelik_haftasi19_resim4
 gebelik_haftasi19_resim2  gebelik_haftasi19_resim6