25.Hafta

 

gebelik_haftasi25

 

 

gebelik_haftasi25_oneri          25_haftalik_gebelik_goruntusu

 

 

 

 

Çikolata Sever misiniz?
gebelik_haftasi25_resimBu haftanın en önemli olayı, bebeğinizin tat duyusunun büyük ölçüde gelişmiş olması. Tat duyusu ile birlikte ister inanın ister inanmayın bebeğinizin süt dişleri de gelişiyor. Ancak cildi hala daha ince ve kırılgan. Ancak vücudu orantılı bir şekilde doluyor, cilt altı yağ dokuları olgunlaşıyor. Artık uterus içinde göreceli olarak kapladığı alan azalmaya başladı. Bu da hareket için kendisine kalan boş alanın giderek azalacağı anlamına geliyor.
Sonuç ise hareketlerin daha sert hissedilmesi olacak. Bu haftalarda yorgunluk hissedebilirsiniz. Bu hamileliğin normal yakınmalarından birisidir. Aynı zamanda gözlerinizin ışığa karşı oldukça duyarlı olduğunu fark edebilirsiniz. Hamileliğe bağlı göz kuruluğu pek çok anne adayının ortak yakınmasıdır.
Sorunun üstesinden gelebilmek için yapay gözyaşı damlaları kullanabilirsiniz. Büyüyen rahmin baskı yapması ve dolaşımın bozulması nedeni ile bacaklarda ve belde ağrılar olabilir. Bazı hamilelerde el parmaklarında dahi ağrılar olabilir. Bu gibi durumlarda soğuk tatbiki oldukça yararlı olmaktadır. Bebeğinizin ismine hala karar vermediyseniz, bu haftalarda artık isim aramaya başlayabilirsiniz.

 

 25 Haftalık Gebelik Görüntüleri
 25_haftalik_gebelik_ultrason_goruntusu

 

 

 gebelik_haftasi25_resim1  gebelik_haftasi25_resim3
 gebelik_haftasi25_resim2  gebelik_haftasi25_resim4